A’dan Z’ye PHP

PHP Programlama dilini öğrenmek için elde edilecek kaynakta A’dan Z’ye PHP tüm bilgilerin yer alması oldukça önemlidir. Genellikle ticari amacı olan kişi yada kişilerce hazırlanan kaynakların belirli yerlerden bölünerek diğer kaynaklarında alınması zorunlu tutulur. Diğer kaynak serilerinde de fiyatı yükseltmek ve dolgun görünmesi içinde boş içeriklerle şişirilir. Bu gibi durumlarda PHP dilini öğrenmeniz oldukça zor olacaktır. Ticari amaçlarla yazılan kitapların amacı hizmet sunmak değildir. PHP programlama dilinden soğumamak ve en verimli şekilde bilgi almak için alınacak olan kaynak titizlikle seçilmelidir.

Bu gibi durumların farkında olduğumdan dolayı, tüm bilgilerin yer aldığı A’dan Z’ye bir PHP kitabı hazırlamak istedim. XAMPP yerel sunucusunun kurulumundan, veritabanı işlemleri ve dosya işlemlerine kadar bir çok detayı kitap içerisinde bulabilirsiniz. Şuanda PHP kitabı olarak piyasada yer alan kitapların en günceli ve en fazla içeriğe sahip olan kaynak, Her Yönüyle PHP kitabıdır. Bu kitapla birlikte PHP Programlama dilini en ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz. Başlangıç, orta ve ileri düzey bilgisinde olan herkese hitap etmektedir.

Temel PHP Programlama dili bilgileri haricinde, hazırlanan PHP projesinin yüklenebilmesi için HOSTİNG ve DOMAIN gibi bilgileri yine Her Yönüyle PHP kitabında bulabilirsiniz. Ayrıca, kitap içerisinde yer alan kod ile birlikte bilisimist.net sitesi üzerinden indirimli olarak HOSTING paketlerini satın alabilirsiniz. Ek olarak kitap içerisinde yer alan aktivasyon kodu ile sadece Her Yönüyle PHP kitabı için hazırlanmış olan görsel eğitim setinden de faydalanabilirsiniz.

A’dan Z’ye PHP kitabı için, Her Yönüyle PHP kitabını satın alabilirsiniz. Bu kitabın içerisinde PHP Programlama dilinin temellerinin dışında, yardımcı işlevsel bilgilere de yer verilmiştir. Örneğin, FTP, ZIP, EXCEL gibi işlemlerini yapabileceğiniz tüm bilgiler detaylı olarak yer almaktadır. Özet olarak A’dan Z’ye PHP denildiğinde akla gelecek olan tüm konular Her Yönüyle PHP kitabında yer almaktadır.

Her Yönüyle PHP kitabını bir çok online satış sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca phpkitap.com sitesi üzerinden de daha ucuza satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kitap içerisinde yer alan konu başlıklarını Her Yönüyle PHP Kitabının İçeriği isimli başlıktan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PHP Kitap PDF başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.